Saint Clement of Ohrid

Saint Clement of Ohrid

Church Donations

Paypal_button1

SERVICES

Sunday - 10:30 am

Holiday - 10:30 am

GOLEMO POVECERIE I LITURGIJA NA PRETHODNOOSVETENI DAROVI

Во деновите 29-ти и 30-ти март 2011 година традиционално во време на Велигденскиот пост, а со благослов на надлежниот епархиски архиереј, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Американско-канадски Господин Методиј се отслужија следниве великопосни богослужби:

 
THEOPHANY

На голема радост драги парохијани, драги читатели, денескa во 35тата недела после Педесетница, го прославивме и го одбележавме големиот христијански и Господски празник БОГОЈАВЛЕНИЕ - ВОДИЦИ.

 
«StartPrev11121314151617181920NextEnd»

Page 20 of 20
 

Archbishop Stefan

arhiepiskop-g_g_stegan

Mitropolitan Metodij

mitropolit_metodij

Father Vasil Manasiev

101e0114